Sport

Wątek "sportowy" mocno zaniedbany, trzeba to zatem nadrobić.

Ostatnimi czasy coraz więcej jest organizowanych szosowych imprez rowerowych na dystansach, powiedzmy to "niemałych" ;-) . Imprezy tego typu zwane są ultramaratonami. Z uwagi, iż coraz więcej naszych forumowiczów startuje w tego typu maratonach, postanowiłem przedstawić (z nieodzowną pomocą forumowicza mariobiker'a - dzięki Mariusz) Rozkład Jazdy :-) na ten rok:

KWIECIEŃ

30.04 - 01.05

Ultramaraton "Piękny Wschód"

270 lub 540 km

MAJ

21-22

I Lubelski Maraton Turystyczny

300 km

CZERWIEC

04-05

Maraton Podróżnika

300 lub 500 km

LIPIEC

02-03

Pierścień 1000 Jezior

610 km

16-17

I Świętokrzyski Ultramaraton

550 km

SIERPIEŃ

06-07

II Kórnicki Ultramaraton Turystyczny

300 lub 500 km

20-23

BBTour

1008 lub 2016 km

WRZESIEŃ

17-18

Kościuszko Ultramaraton

350 km


Oczywiście powyższy terminarz nie wyczerpuje wszystkich ultramaratonów organizowanych w Polsce w 2016 r.

W niedzielę, 11 września w Chełmie odbył się przedostatni w tym roku wyścig z cyklu "Maratony Kresowe". Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajeła reprezentantka Rowerowego Lublina Patrycja Boguta. Zawodniczka, która przed tygodniem zajęła drugie miejsce w XC na Globusie, tym razem nie dała swoim rywawlkom żadnych szans. W rywalizacji mężczyzn najlepsze miejsce spośród naszych zawodników zajął Grzegorz Mazur, który był piętnasty (5. w kategorii Elita). Trzeci w kategorii U-23 (22. open) był natomiast Marcin Bartoś. Wszyscy nasi zawodnicy startujący w maratonie podkreślali jego znakomitą atmosferę i bardzo dobrą organizację za co ogromne brawa należą się organizatorom z Chełmskiej Grupy Rowerowej LC24.pl. Szczegółowe relacje naszych zawodników na forum a wybrane zdjęcia w galerii Patrycji :)
C oraz więcej naszych forumowiczów oprócz rekreacyjnych wycieczek decyduje się na przeżycie niezwykłej przygody i sprawdzenie swoich sił podczas wyścigów kolarskich. Podobnie było z Dorotą, znaną na forum jako Flower123. Startująca w tym sezonie w barwach Team PKO BP zawodniczka ukończyła jeden z natrudniejszych w Europie wyścigów MTB jakim jest Salzkammelgut Mountainbike Trophy. Wraz z naszą forumowiczką, która startowała na dystansie 54 km do Austri pojechał Michał Kwiatkowski, który wziął udział w wyścigu na dystansie 119 km. Zapraszamy do zapoznania się z jego relacją z wyścigu, który odbył się 16 lipca 2011.

 Maraton 500 km w 24 h zakończył się w niedzielę o godzinie 10:38, gdy ośmiu z jedenastu startujących uczestników po przebyciu 506,5 km wjechało na Plac Zamkowy. Impreza zakończyła się wielkim sukcesem, gdyż kolarze 1,5 godziny przed zakładanym limitem osiągneli swój cel, czyli 500 km. Niestety, z różnych powodów nie wszystkim dane było ukończyć tę niezwykłą próbę. Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem maratonu w poniższej relacji.

 W niedzielę, 16 maja 2010 w Radomiu miał miejsce niezwykły wyścig, w którym oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów Rowerowego Lublina. W błotnym i deszczowym wyścigu, w niezwykle trudnych warunkach wystarował Tomasz Branicki (Branio) oraz Sylwester Pacyna (PrażonyRabarbar), który pochodzi z Radomia i znakomicie zna tamtejsze trasy.

Już samo ukończenie wyścigu odbywającego się w tak trudnych warunkach zasługuje na szacunek, ale wynik Brania (13 open, 7 M3 na dystansie Mega) jest pierwszą tak wysoką lokatą zawodnika naszej drużyny w historii startów Rowerowego Lublina w ogólnopolskich maratonach. PrażonyRabarbar dojechał na 309 pozycji (106 M3). Obu zawodnikom gratulujemy znakomitej postawy, a ich wrażenia na naszym forum.

Wieści z Facebooka

SFbBox by website