www.RowerowyLublin.org Rowerowy Lublin Powitanie wiosnyTegoroczna zima obfitowała w intensywne opady śniegu i trzaskające mrozy, które nie dawały możliwości jeżdżenia we w miarę sprzyjających warunkach. Wszyscy z utęsknieniem wyczekiwaliśmy wiosny i dobrej pogody. Termin zakończenia sezonu zimowego i rozpoczęcia wiosenno-letniego ustaliliśmy na pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca.

Nowy sezon postanowiliśmy rozpocząć od utopienia Marzanny, która miała zabrać ze sobą zimę. Na później w planach mieliśmy pokręcić trochę w poszukiwaniu pierwszych oznak kolorowej i ciepłej pory roku.

W niedzielny poranek, o 11.00 spotkaliśmy się tradycyjnie na ścieżce rowerowej, przy LKJ. Pogoda była bardzo sprzyjająca rowerowaniu, jednak nie spodziewaliśmy się tłumów. Rzeczywistość rozczarowała nas pozytywnie, a wysoka frekwencja przerosła nasze oczekiwania. W kilkudziesięcioosobowej grupie pomknęliśmy w okolice tamy na Zalewie Zemborzyckim, gdzie dokonaliśmy podpalenia i utopienia Marzann przygotowanych przez naszych Forumowiczów. Marzanny długo nie dawały się podpalić, tak jak tegoroczna zima długo nie chciała nam odpuścić, ale w końcu udało się puścić je z dymem i po chwili z nurtem Bystrzycy. Po upewnieniu się, że Marzanny zostały skutecznie zatopione, podzieliliśmy się na kilka grup i rozjechaliśmy na krótkie, kilkudziesięciokilometrowe, wycieczki w poszukiwaniu wiosny. Wycieczki były udane, bo aura nam sprzyjała, jechało się przyjemnie i dostrzec można było pierwsze oznaki wiosny.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom niedzielnej imprezy za tak liczne przybycie. Szczególnie miło, że byli z nami rowerzyści, którzy wcześniej jeszcze z nami nie jeździli. Mamy nadzieję, że podobało się Wam i zostaniecie z nami na cały sezon. Już teraz zapraszamy na wspólne wycieczki, o których przeczytacie na forum.

Zdjęcia z powitania wiosny można zobaczyć w naszej galerii, a tutaj wrażenia uczestników.

Wieści z Facebooka

SFbBox by website