Europejski Piknik Rowerowy

9 maja Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin", wspólnie z Urzędem Miasta Lublin i Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw, w ramach obchodów Dni Europy, zorganizowało rodzinną imprezę otwartą dla wszystkich rowerzystów – Europejski Piknik Rowerowy. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

 
W niedzielne popołudnie 9 maja 2010 roku spotkaliśmy się z lubelskimi rowerzystami pod Ratuszem. Po przywitaniu przez Prezydenta Miasta, w eskorcie Policji, przejechaliśmy ulicami Lublina na ścieżkę rowerową, którą udaliśmy się nad Zalew Zemborzycki, gdzie – na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków – na uczestników pikniku czekały już liczne atrakcje. Na początek wszyscy rowerzyści mogli poczęstować się kiełbaską z grilla, pysznym bigosem, a także słodkimi smakołykami, do których podawano kawę i herbatę. Nie zabrakło również zimnych napojów.

Dla doświadczonych rowerzystów przygotowaliśmy konkurs w jeździe na czas po rowerowym torze przeszkód. Najlepszych uczestników tej zabawy nagrodziliśmy licznikami rowerowymi, zestawami oświetlenia, pompkami i bidonami.
Nieco młodsi amatorzy dwóch kółek mogli sprawdzić swoją znajomość przepisów o ruchu drogowym w ramach „Miasteczka Ruchu Drogowego”, gdzie ich wiedzę weryfikowali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubelskiej Komendy Policji. Za udział w tej zabawie nagradzaliśmy wręczając kamizelki i opaski odblaskowe, zwiększające widoczność rowerzystów na drodze.
Zadbaliśmy także o atrakcje dla najmłodszych, którzy przyjechali na piknik w fotelikach na rowerach swoich rodziców.
Wszystkie dzieci mogły zgłosić się do malowania twarzy, zabawy z chustą, czy nauczyć się żonglować.
Osoby zainteresowane informacjami o Unii Europejskiej otrzymywały je na stoisku Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie. Swoje stoisko na pikniku miał także Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta.
Niewątpliwą atrakcją dla rowerzystów dbających o bezpieczeństwo swoich jednośladów była możliwość oznakowania rowerów, którą proponowali Funkcjonariusze lubelskiej Straży Miejskiej.

Jako, że pogoda dopisała, wszyscy rowerzyści, zarówno kilku jak i kilkudziesięcioletni, bardzo miło spędzili niedzielne popołudnie. Wszyscy bawili się świetnie. A z obliczeń organizatorów wynika, że  w imprezie wzięło udział około trzystu osób.
 
A jak wyglądał piknik? Oto kilka zdjęć:

Europejski Piknik Rowerowy Lublin
 
Więcej zdjęć z pikniku znajdziecie w naszej galerii.

Rowerowy Lublin, jako jeden z organizatorów Europejskiego Pikniku Rowerowego, serdecznie dziękuje jego współorganizatorom:
 
Wydziałowi Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin oraz
Europejskiemu Domowi Spotkań – Fundacji Nowy Staw.
 
Dziękujemy także:
 
- Prezydentowi Miasta Lublin i jego Współpracownikom – za przywitanie rowerzystów i otwarcie imprezy, 
- Komendzie Miejskiej i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie – za zabezpieczenie przejazdu, za eskortę Policyjnej Drużyny Rowerowej i obecność oraz pomoc Policjantów w trakcie pikniku,
- Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Lublinie – za udostępnienie terenu ośrodka "Słoneczny Wrotków",
- Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Lublinie – za wypożyczenie zestawu znaków drogowych i przekazanie kamizelek i opasek odblaskowych,
- Straży Miejskiej – za zaangażowanie w imprezę poprzez udział Funkcjonariuszy na rowerach i akcję znakowania rowerów oraz
- wszystkim pozostałym osobom, które pomagały w organizacji pikniku.
 
Dziękujemy oczywiście również wszystkim rowerzystom, którzy uczestniczyli w pikniku i zapraszamy serdecznie na kolejne imprezy Rowerowego Lublina.

Wieści z Facebooka

SFbBox by website