AlleyCat to wyścig miejski polegający na odnajdywaniu określonych puntków i wykonywaniu zadań na wzór tych, które kurierzy rowerowi muszą wykonywać na co dzień. Zawody odbywają się w normalnym ruchu miejskim.

Wygrywa ten, kto w jak najkrótszym czasie znajdzie wszystkie punkty i wykona zadania lub znajdzie tych punktów jak najwięcej w wyznaczonym limicie czasowym.

Pierwszy raz "AlleyCat" na nazwanie tego typu wyścigów użyto w Toronto w 1986 roku.

 

Słowniczek:

- Manifest - kartka z listą zadań, którą dostaje każdy uczestnik na starcie. Należy go pilnować jak oka w głowie, gdyż jego zgubienie jest równoznaczne z nieukończeniem wyścigu.

- Szprychówka - mała, zalaminowana kartka zawierająca z jednej strony numer startowy, a z drugiej grafikę dotyczącą danego AlleyCata. Wkłada się ją między szprychy i stąd nazwa.

- Punkt kontrolny - miejsce, w którym należy się stawić podczas wyścigu. Zazwyczaj na PK do wykonania jest jakieś zadanie.

- Wpisowe - max. 5 zł opłata, mająca na celu pokrycie kosztów szprychówki i manifestu, a także nagród. Ponieważ najczęściej udaję się pozyskać sponsorów opłata zwracaca się uczestnikom w postaci drobnych upominków.

 

AlleyCata może zorganizować każdy, więc jeśli masz ochotę zgłoś swoją chęć na forum lubelskiego AlleyCata:)

Wieści z Facebooka

SFbBox by website