Lubelski Maraton Turystyczny

Pewne są dwie rzeczy na świecie:

1. Ziemia kręci się wokół Słońca,

2. Czwarta już edycja Lubelskiego Maratonu Turystycznego organizowanego przez Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin" odbędzie się w dniach: 25-26 maja 2019 r.

Zapraszamy wszystkich pozytywnie zakręconych fanów dwóch kółek napędzanych siłą własnych mięśni. Nie może Was zabraknąć na IV Lubelskim Maratonie Turystycznym! Do wyboru będą tym razem aż trzy trasy: 200, 300 i 400 km w całości poprowadzone drogami asfaltowymi. Baza maratonu (oraz start i meta) zlokalizowana będzie w Bike Park Lublin przy ul. Janowskiej 74, na terenie którego zapewniony będzie parking samochodowy oraz miejsce na rozbicie własnego namiotu. Szczegóły tego rowerowego święta będziemy publikować sukcesywnie.

Zapisy (limit 300 miejsc) dostępne tutaj po założeniu konta: ZAPISY

Regulamin 4 LMT: TUTAJ

Trasa 200 kmKLIK     Trasa 300 km: KLIK    Trasa 400 km: KLIK

Wydarzenie na FaceBook'u: KLIK

Dnia 20 maja 2017 r. o godz. 6.00 (tak, szóstej z rana! :) ) na Moście Kultury w Lublinie pojawiło się blisko 40 rowerzystów by uczestniczyć w drugiej edycji Lubelskiego Maratonu Turystycznego (LMT) organizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Głównym organizatorem był nasz forumowy kolega Mariobiker (Mariusz).

Do przejechania były do wyboru dwie trasy:

200 km - KLIK

lub 300 km - KLIK

Dla wielu osób była to dobra okazja by pobić swoje życiowe rekordy w długości jazdy rowerem. Pogoda na tak długodystansową jazdę była wyśmienita, upragnione przez wiele osób słoneczko ładnie grzało, wiatr za bardzo nie przeszkadzał, dzięki czemu wszyscy szczęśliwie dojechali do mety, gdzie na każdego zawodnika/zawodniczkę czekały pamiątkowe medale:

Sądząc po uśmiechach na twarzach uczestników, wszyscy byli zadowoleni, co dobrze wróży na przyszłość by i za rok zorganizować tego typu imprezę :)

Trochę zdjęć od Mariobikera z dystansu 200 km: KLIK

Oraz krótki filmik made by Noorbi: KLIK

Dziękujemy za udział w II Lubelskim Maratonie Turystycznym!

Jeśli chcecie brać udział w przyszłości w tego typu imprezach rowerowych lub podobnych, to zapraszamy na nasze forum: KLIK

 

W dniach 21-22 maja br. odbył się I Lubelski Maraton Turystyczny na dystansie 300 km (szosą). Pomysł zorganizowania takiego maratonu rowerowego wypłynął od członka Stowarzyszenia – Mariusza (Mariobiker). On też podjął się organizacji tej imprezy. Maraton nie miał charakteru wyścigu lecz niesformalizowanej imprezy towarzyskiej dla dobrze przygotowanych kondycyjnie miłośników długodystansowej jazdy na rowerze.

 Uczestnicy mieli do pokonania taką trasę: KLIK

 Maraton był okazją nie tylko do przejechania 300 km, ale również do spróbowania swoich sił w jeździe nocą. Dlatego też start Maratonu zaplanowano na godz. 16.00. Limitu czasowego nie określono, dlatego był to właśnie maraton „turystyczny”.

 Na starcie usytuowanym na Moście Kultury pojawiło się ponad 30 „zawodników”:

Każdy otrzymał numer startowy:

I ruszyli w siną dal...

Co prawda nie wszyscy ukończyli maraton, ale i tak na pocieszenie również otrzymali pamiątkowe medale:

Była to pierwsza edycja Lubelskiego Maratonu Turystycznego, ale z pewnością nie ostatnia!

Chcecie wziąć udział w kolejnej edycji Maratonu? – Zapraszamy na nasze forum: KLIK

Wieści z Facebooka

SFbBox by website