Historia Stowarzyszenia sięga wiosny 2007 roku. Wtedy to na jednym z ogólnopolskich for rowerowych pojawił się post Tomka_Lublin, który poszukiwał osób na wspólne wycieczki. W krótkim czasie pojawili się pierwsi chętni i zaczęło się wspólne jeżdżenie. Na początku grupa liczyła kilka osób. Najaktywniejszymi jej członkami, którzy wchodzą w skład założycieli Stowarzyszenia byli Jurek, Paweł, Robert i Tom . W sierpniu dołączył jeszcze Grzesiek. I to jest najstarszy skład. W zimie wycieczek było już mniej, a z nowych osób pojawiła się jeszcze Ela. Prawdziwy wysyp nowych członków ekipy miał jednak miejsce na wiosnę 2008. Najaktywniejsi, którzy dołączyli do codziennych wypadów to Karola, Magda (Wawerka), Artur (ArtiArt), Tomek (Tosoth) i Jacek (Gomren) i Aga. Oprócz nich na wspólnych wycieczkach pojawiała się Kinga, oraz Łukasz. Jeździło też kilka osób, o których słuch już zaginął, lub które po prostu pojawiają się rzadziej. W wakacje dołączyli jeszcze Mariusz i Arek i w tym składzie jeździliśmy aż do jesieni, kiedy to przyjeżdżać zaczął Grzesiek (Transf).

 

Na jesieni 2008 mieliśmy już dosyć szeroki i zgrany skład. Do grupy przylgnęła nazwa „Hej Lublin”. Wzięła się ona od pierwszego postu, i była jednocześnie tematem głównego wątku, w którym umawialiśmy się na wycieczki. Jeździliśmy prawie codziennie, zaliczając coraz więcej wspólnych wypadów, także kilkudniowych. Nawet w zimie nie zwalnialiśmy tempa: codzienne wypady często odbywały się w ujemnych temperaturach i przy zalegającym śniegu, ale zawsze ze sporą dawką humoru. Spotykaliśmy się już nie tylko na rowerze, ale także w innych okolicznościach przyrody (żeby wspomnieć tylko wakacyjne grille u Magdy, czy zimowe spotkania przy piwku). Staliśmy się także coraz bardziej rozpoznawalni na mieście. Na masach krytycznych czy w rozmowach z innymi lubelskimi rowerzystami coraz częściej słyszało się: „o, to ci z Hej Lublin”. Google przy zapytaniach o jazdę rowerową w Lublinie także wyrzucał nas wysoko.

 

W miarę rozwoju naszej ekipy zaczęły się pojawiać myśli o założeniu Stowarzyszenia. Pod koniec wakacji, jako pierwszy, taki pomysł rzucił Grzesiek. Do tej propozycji najbardziej przychylał się Jurek i wspólnie zaczęli oni przekonywać pozostałych członków grupy. Pojawiły się dwa pomysły na Stowarzyszenie: mały, koleżeński team lub przedsięwzięcie mające na celu zjednoczenie całego środowiska lubelskich rowerzystów i zrobienie ogólnolubelskiego portalu internetowego z porządnym forum. Jak widać zwyciężyła druga opcja. W połowie stycznia ustaliliśmy większość rzeczy, m.in. wybraliśmy nazwę, stworzyliśmy logo, napisaliśmy statut i zarejestrowaliśmy domenę. Pod koniec stycznia 2009 odbyło się zebranie założycielskie, na którym ostatecznie dograliśmy szczegóły, zatwierdziliśmy statut i wybraliśmy władze Stowarzyszenia. Na poważnie zajęliśmy się także teamowymi koszulkami, które w planach mieliśmy prawie od roku. Kinga z Grześkiem wykonali projekt, Karola znalazła firmę i złożyliśmy zamówienie. W końcu, 23 marca Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin” zostało zarejestrowane, na początku maja ruszyło forum, a niedługo po nim cała strona internetowa. Także od maja jeździmy w charakterystycznych, pomarańczowych koszulkach .

 

Teraz do zrobienia pozostało najważniejsze: chcemy przekonać jak najwięcej Lublinian, że warto jeździć rowerem. Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób postawi na ten środek transportu i rekreacji. Pewnie znajdą się i tacy, którzy startują w wyścigach. Świetnie, jest to także portal dla nich. Chcemy, żeby www.RowerowyLublin.org był stroną, na której każdy Lublinianin, mający cokolwiek wspólnego z jazdą na rowerze będzie czuł się jak u siebie w domu. Marzy nam się, że każdy będzie mógł poznać tutaj jak najwięcej ciekawych ludzi, z którymi jazda będzie prawdziwą przyjemnością.

 

Zapraszamy

 

Ekipa www.RowerowyLublin.org

Wieści z Facebooka

SFbBox by website